Mizuhiki přívěsek ROZKVETLÁ SAKURA #5

Přívěsek na kabelku či batoh, který vám vždy připomene krásné období jara, kdy se všechno probouzí a rozkvétá.

Prodáno
Kód: 936
215 Kč
Kategorie: Přívěsky a doplňky
počet skladem: 1
mizuhiki přívěsek Rozkvetlá sakura 5 1
Novinka
  • výška přívěsku včetně karabiny cca 9,5 cm
  • přívěsek květu sakury z pryskyřice

Přívěsek se skládá ze dvou mizuhiki listů (uzel hikkakeawaji-musubi) a přívěsku ve tvaru rozkvetlé sakury. Sakurový květ je z pryskyřice.

Kompozice přívěsku je řešená tak, že jednotlivé komponenty jsou samostatně připevněné ke kroužku a tak se pohybují nezávisle na sobě. Vytvářejí tak zdání sakurové větvičky ve vánku.

Obdivování sakurových květů pro jejich krásu je v Japonsku velmi oblíbené. Toto sledování rozkvetlých stromů se nazývá HANAMI. Sakury jsou krásné, něžné a kouzelné a kvetou velmi krátce. Stačí pak zafoukat a okvětní lístky se rozlétnou do okolí. A právě proto sakury symbolizují pomíjivost života a ukazují nám, jak je důležité se užívat přítomný okamžik. Být TADY A TEĎ.

Jedná se o tradiční japonskou techniku mizuhiki, což je vázání uzlů ze speciálních papírových šlahounů. Díky použitému materiálu je přívěsek lehký a odolný i vůči vodě.

mizuhiki_rw_awajimusubi

Protože uzel se sám od sebe nerozváže, tak symbolizuje celoživotní pouto, přátelství, náklonnost apod. a věří se, že nositeli přinese štěstí a ochranu před zlem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu