mizuhiki náušnice KOČKA #3

Roztomilé mizuhiki náušnice s kočičkou. MŇAU

Skladem
Kód: 975
160 Kč
mizuhiki náušnice kočky 3 1
Novinka
doprava zdarma
výhoda - ruční výroba
výhoda - dárek k objednávce
  • uzavřené háčky - nerezová ocel
  • délka náušnic od háčku cca 2,5 cm

Roztomilé mizuhiki náušnice s kočičkou.

Kočky pro Japonce představují symbol štěstí a ani se jim nedivím. Když vám na klíně vrní spokojená kočka, tak se prostě cítíte taky spokojení a šťastní (pokud teda zrovna nemáte alergii na kočky).

Znáte kočičí ostrov Taširodžima? Tam to "vzali z gruntu" a počet koček několikanásobně přesahuje počet lidí žijících na ostrově. Kočky tu jsou cca od počátku 19. století, kdy je lidé chovali jako ochránce proti škůdcům (lovily myši a krysy a tím chránily bource morušového a tím i produkci hedvábí).
 
Nyní na ostrově již chov bource morušového neexistuje, vystřídali je tam rybáři. Ti považují kočky za posvátná zvířata, která přináší štěstí a bohaté úlovky. MŇAU
 
Náušnice mají na výšku (od kování) cca 2,5 cm a na šířku cca 2,5 cm. Uzavřené kování (francouzský háček) je z nerezové oceli. 

 

Jedná se o tradiční japonskou techniku mizuhiki, což je vázání uzlů ze speciálních papírových šlahounů. Díky použitému materiálu jsou náušnice lehké a odolné i vůči vodě. Nevadí tak, když si náušnice zapomenete sundat před koupelí.

mizuhiki_rw_awajimusubi

Protože uzel se sám od sebe nerozváže, tak symbolizuje celoživotní pouto, přátelství, náklonnost apod. a věří se, že nositeli přinese štěstí a ochranu před zlem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu