mizuhiki náušnice HANAMI ornament #3 fialové

Rozkvetlé náušnice kombinující mizuhiki uzel a malou kanzashi kytičku. Mizuhiki i kanzashi jsou tradiční japonská umění.

Skladem
Kód: 924
300 Kč
doprava zdarma
výhoda - ruční výroba
výhoda - dárek k objednávce
  • uzavřené háčky - nerezová ocel
  • kombinovaný mizuhiki uzel
  • mini kanzashi kytička
  • délka náušnic od háčku cca 4 cm

Rozkvetlé náušnice kombinující mizuhiki uzel a malou kanzashi kytičku. Výchozí je awaji-musubi, který se dál proplétá. Vytváří se tak komplikovaný uzel, který připomíná secesní ornament. Na první pohled vypadají náušnice mohutně, ale ve skutečnosti jsou lehké.

Kanzashi kytičky jsou vytvoření na zakázku od Ayu_kanzashi.

Náušnice jsou inspirované japonskou oblíbenou událostí HANAMI, což je obdivování rozkvetlých květů sakury (i slivoně či broskvoní). Sakury jsou krásné, něžné a kouzelné a kvetou velmi krátce. Stačí pak zafoukat a okvětní lístky se rozlétnou do okolí. A právě proto sakury symbolizují pomíjivost života a ukazují nám, jak je důležité se užívat přítomný okamžik. Být TADY A TEĎ.

Náušnice mají na výšku (od kování) cca 4 cm a na šířku cca 3 cm. Uzavřené kování (francouzský háček) je z nerezové oceli.

Jedná se o tradiční japonskou techniku mizuhiki, což je vázání uzlů ze speciálních papírových šlahounů. Díky použitému materiálu jsou náušnice lehké a odolné i vůči vodě. Nevadí tak, když si náušnice zapomenete sundat před koupelí.

mizuhiki_rw_awajimusubi

Protože uzel se sám od sebe nerozváže, tak symbolizuje celoživotní pouto, přátelství, náklonnost apod. a věří se, že nositeli přinese štěstí a ochranu před zlem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu