mizuhiki náušnice HANAMI awaji #3 žlutá

Rozkvetlé náušnice kombinující mizuhiki uzel awaji-musubi a malou kanzashi kytičku. Mizuhiki i kanzashi jsou tradiční japonská umění.

Skladem
Kód: 919
270 Kč
mizuhiki náušnice hanami awaji #3 žlutá 1
Novinka
  • uzavřené háčky - nerezová ocel
  • mizuhiki uzel awaji-musubi
  • mini kanzashi kytička
  • délka náušnic od háčku cca 3,5 cm

Rozkvetlé náušnice kombinující mizuhiki uzel awaji-musubi a malou kanzashi kytičku. 

Kanzashi kytičky jsou vytvoření na zakázku od Ayu_kanzashi.

Náušnice jsou inspirované japonskou oblíbenou událostí HANAMI, což je obdivování rozkvetlých květů sakury (i slivoně či broskvoní). Sakury jsou krásné, něžné a kouzelné a kvetou velmi krátce. Stačí pak zafoukat a okvětní lístky se rozlétnou do okolí. A právě proto sakury symbolizují pomíjivost života a ukazují nám, jak je důležité se užívat přítomný okamžik. Být TADY A TEĎ.

Náušnice mají na výšku (od kování) cca 3,5 cm a na šířku cca 2 cm. Uzavřené kování (francouzský háček) je z nerezové oceli.

Jedná se o tradiční japonskou techniku mizuhiki, což je vázání uzlů ze speciálních papírových šlahounů. Díky použitému materiálu jsou náušnice lehké a odolné i vůči vodě. Nevadí tak, když si náušnice zapomenete sundat před koupelí.

mizuhiki_rw_awajimusubi

Protože uzel se sám od sebe nerozváže, tak symbolizuje celoživotní pouto, přátelství, náklonnost apod. a věří se, že nositeli přinese štěstí a ochranu před zlem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu