Mizuhiki jehlice do vlasů SAKURA s lístečkem #3

Máte dlouhé vlasy a hledáte doplněk do vlasů, který zaujme a překvapí? Co třeba jehlice do vlasů? A co třeba jehlice do vlasů v japonském stylu?

Prodáno
Kód: 942
210 Kč
Kategorie: Kolekce
počet skladem: 1
mizuhiki jehlice sakura akryl 3 1
Novinka
  • délka dřevěné jehlice 18 cm
  • přívěsek květu sakury z pryskyřice
  • skleněný lísteček ručně vytvořený na sklářským kahanu
  • mizuhiki kulička tama-musubi

Dřevěná jehlice je ozdobená přívěskem květu sakury z pryskyřice, a nerezovými řetízky, které jsou zakončené mizuhiki uzlem tama-musubi a skleněným lístečkem. Vše je k jehlici připevněno skrze skleněný korálek kvítku z dílny Beadgame z Alšovic u Jablonce nad Nisou (tradiční výroba skleněných korálků).

Jehlice tak evokuje pohled na větvičku sakury ve vánku.

Skleněný lísteček je ručně vytvořený na sklářském kahanu v Liberci v dílně sklářky Skleněný šperk (má značku Regionální produkt Jizerské hory)

 Obdivování sakurových květů pro jejich krásu je v Japonsku velmi oblíbené. Toto sledování rozkvetlých stromů se nazývá HANAMI. Sakury jsou krásné, něžné a kouzelné a kvetou velmi krátce. Stačí pak zafoukat a okvětní lístky se rozlétnou do okolí. A právě proto sakury symbolizují pomíjivost života a ukazují nám, jak je důležité se užívat přítomný okamžik. Být TADY A TEĎ.

Jedná se o tradiční japonskou techniku mizuhiki, což je vázání uzlů ze speciálních papírových šlahounů.

mizuhiki_rw_awajimusubi

Protože uzel se sám od sebe nerozváže, tak symbolizuje celoživotní pouto, přátelství, náklonnost apod. a věří se, že nositeli přinese štěstí a ochranu před zlem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu