mizuhiki náušnice TAMA KOČKA #5 růžová

Minimalistické a roztomilé náušnice s mizuhiki kočičkou, která je pro Japonce symbolem štěstí.

Skladem
Kód: 657
150 Kč
mizuhiki náušnice tama kočka No5 růžová 2
Novinka
  • nerezové uzavřené háčky
  • výška náušnic od háčku cca 2 cm

Kočky pro Japonce představují symbol štěstí a ani se jim nedivím. Když vám na klíně vrní spokojená kočka, tak se prostě cítíte taky spokojení a šťastní (pokud teda zrovna nemáte alergii na kočky).

Znáte kočičí ostrov Taširodžima?

Tam to "vzali z gruntu" a počet koček několikanásobně přesahuje počet lidí žijících na ostrově. Kočky tu jsou cca od počátku 19. století, kdy je lidé chovali jako ochránce proti škůdcům (lovily myši a krysy a tím chránily bource morušového a tím i produkci hedvábí).
Nyní na ostrově již chov bource morušového neexistuje, vystřídali je tam rybáři. Ti považují kočky za posvátná zvířata, která přináší štěstí a bohaté úlovky. MŇAU

Náušnice mají na výšku (od kování) cca 2 cm. Uzavřené kování (francouzský háček) je z nerezové oceli.

Jedná se o tradiční japonskou techniku mizuhiki, což je vázání uzlů ze speciálních papírových šlahounů. Díky použitému materiálu jsou náušnice lehké a odolné i vůči vodě. Nevadí tak, když si náušnice zapomenete sundat před koupelí.

mizuhiki_rw_awajimusubi

Protože uzel se sám od sebe nerozváže, tak symbolizuje celoživotní pouto, přátelství, náklonnost apod. a věří se, že nositeli přinese štěstí a ochranu před zlem.

Zpět do obchodu