mizuhiki náušnice HANAMI #1 - růžová

Rozkvetlé náušnice kombinující mizuhiki uzel awaji-musubi a malou kanzashi kytičku. Mizuhiki i kanzashi jsou tradiční japonská umění.

Skladem
Kód: 764
270 Kč
  • uzavřené háčky - chirurgická ocel
  • kanzashi kvítky ručně vyrobené od Ayu-kanzashi
  • mizuhiki uzel awaji-musubi
  • délka náušnic od háčku cca 3,5 cm

Rozkvetlé náušnice kombinující mizuhiki uzel awaji-musubi a malou kanzashi kytičku. Mizuhiki i kanzashi jsou tradiční japonská umění.

Kanzashi kytičky jsou vytvoření na zákazku od Ayu_kanzashi.

Náušnice jsou inspirováné japonskou oblíbenou událostí HANAMI, což je obdivování rozkvetlých sakurovaných (případně slivoňových) květů. Sakury jsou krásné, něžné a kouzelné a kvetou velmi krátce. Stačí pak zafoukat a okvětní lístky se rozlétnou do okolí. A právě proto sakury symblizují pomíjivost života a ukazují nám, jak je důležité se užívat přítomný okamžik. Být TADY A TEĎ.

Náušnice mají na výšku (od kování) cca 3,5 cm a na šířku cca 2 cm. Uzavřené kování (francouzský háček) je z chirurgické oceli oceli.

Jedná se o tradiční japonskou techniku mizuhiki, což je vázání uzlů ze speciálních papírových šlahounů. Díky použitému materiálu jsou náušnice lehké a odolné i vůči vodě. Nevadí tak, když si náušnice zapomenete sundat před koupelí.

mizuhiki_rw_awajimusubi

Protože uzel se sám od sebe nerozváže, tak symbolizuje celoživotní pouto, přátelství, náklonnost apod. a věří se, že nositeli přinese štěstí a ochranu před zlem.

Zpět do obchodu