Japonská fúze - mizuhiki záložka do knihy - zlatá kamélie

Záložek není nikdy dost a každá kniha si zaslouží mít svou záložku. A s hezkou originální záložkou se bude každá kniha i skripta číst příjemněji. Vyberte si svou záložku z kolekce "Japonská fúze", která kombinuje tradiční japonská umění - mizuhiki a japonskou tušovou malbu.

Skladem
Kód: 106
105 Kč
  • obdélníkový tvar cca 5 cm x 14,7 cm
  • mizuhiki uzel kamélie o průměru cca 2,5 cm
  • digitální tisk na pergamenatu
  • pergamenata - výrazně odolný papír vůči vodě

Kolekce záložek do knihy "Japonská fúze", která vznikla ve spolupráci s výtvarnicí PlayInk. Jedná se o ručně dělané záložky s japonskou tušovou malbou doplněné o mizuhiki uzel.

Motiv bambusu je vytištěn digitálním tiskem na pergamenatu. Pergamenata je poloprůhledný karton, velice odolný vůči vodě (polití záložky vodou papír ani tisk nepoškodí). V případě tušové malby se jedná o autorskou kopii vlastního originálu tušové malby.

Malba bambusu je doplněna mizuhiki uzlem kamélie tsubaki-musubi. Kamélie je považována za symbol štěstí pro Nový rok. Patří mezi "čtyři přátele sněhu", protože kvete i ve sněhu a oslavuje příchod jara. Symbolizuje věčnou lásku či dlouhotrvající oddanost, okvětní lístky představují ženu a kalich představuje muže, který ji chrání.

mizuhiki_rw_awajimusubi
Originální záložky ideální jako dárek pro milované členy rodiny, přátele, milovníky knih pro vyjádření lásky a přátelství, protože právě to je hlavní myšlenkou mizuhiki.

Hlavní myšlenkou mizuhiki je, že vazbou uzlu se vytvoří pouto, které se nikdy nerozmotá a že každý okamžik je jedinečný. V Japonsku slouží k vyjádření náklonnosti, přátelství a lásky, a věří, že přináší úspěch, štěstí a ochranu před zlem. Mizuhiki je tradiční japonské umění ze speciálních papírových šlahounů.

Zpět do obchodu