Japonská fúze - mizuhiki záložka do knihy - turista #1

Záložek není nikdy dost a každá kniha si zaslouží mít svou záložku. A s hezkou originální záložkou se bude každá kniha i skripta číst příjemněji. Vyberte si svou záložku z kolekce "Japonská fúze", která kombinuje tradiční japonská umění - mizuhiki a japonskou tušovou malbu.

Skladem
Kód: 110
99 Kč
  • obdélníkový tvar cca 5 cm x 14,8 cm
  • saténová šňůrka o délce cca 6 cm
  • šňůrka zakončená dvěma mizuhiki uzly tama-musubi
  • digitální tisk na pergamenatu
  • pergamenata - výrazně odolný papír vůči vodě

Kolekce záložek do knihy "Japonská fúze" - jedná se o ručně dělané záložky s japonskou kaligrafií doplněné o mizuhiki uzel.

Motiv japonské kaligrafie "člověk, který se dívá ke hvězdám" je vytištěn digitálním tiskem na pergamenatu. Pergamenata je poloprůhledný karton, velice odolný vůči vodě (polití záložky vodou papír ani tisk nepoškodí).

V případě kaligrafie se jedná o autorskou kopii vlastního originálu. Japonská kaligrafie kanji znaků ve stylu gyósho.

Japonci nemají vlastní znak ani slovo s významem "turista", tak jak ho má velká část cizích jazyků (např. tourist v angličtině, der Tourist v němčině, турист v ruštině). Pro překlad tohoto slova byla proto vytvořena složenina znaků 観 光 客, která se dá poeticky přeložit jako "člověk, který se dívá ke hvězdám".

mizuhiki_rw_awajimusubi
Originální záložky ideální jako dárek pro milované členy rodiny, přátele, milovníky knih pro vyjádření lásky a přátelství, protože právě to je hlavní myšlenkou mizuhiki.

Hlavní myšlenkou mizuhiki je, že vazbou uzlu se vytvoří pouto, které se nikdy nerozmotá a že každý okamžik je jedinečný. V Japonsku slouží k vyjádření náklonnosti, přátelství a lásky, a věří, že přináší úspěch, štěstí a ochranu před zlem. Mizuhiki je tradiční japonské umění ze speciálních papírových šlahounů.

Zpět do obchodu